Sale!

Aprikoos (Uzbekistan)

2,10 

Aprikoos (100%)
Päritolumaa: Uzbekistan

,

Huvitav teada

Uzbekistanis on aprikoosipuud kohalikele tingimustele väga vastupidavad. Aprikoosipuud vajavad päikselist kasvukohta ja hästi kuivendatud mulda. Aprikoosipuud õitsevad varakevadel, millele järgneb viljade areng ja küpsemine. Aprikoose koristatakse tavaliselt suve lõpus või varasügisel, kui need on täielikult küpsenud.

Kuivatatud aprikoos sobib suupisteks ja toiduvalmistamiseks. Kuivatatud aprikooside maitse on intensiivsem kui värske aprikoosi oma ning neil on magus ja kergelt hapukas aroom.

Kuivatatud aprikooside kasulikkusest

Kuivatatud aprikoosid on toitaineterikkad ja sisaldavad mitmeid kasulikke omadusi. Mõned nende kasulike omaduste näited on järgmised:

  1. Kõrge kiudainesisaldus: Kuivatatud aprikoosid sisaldavad rohkelt kiudaineid, mis aitavad seedimist reguleerida ja soolestiku tervist parandada.
  2. Vitamiinirikkus: Need kuivatatud puuviljad on hea allikas A-vitamiinist, C-vitamiinist ja E-vitamiinist. A-vitamiin on oluline nägemise, immuunsuse ja naha tervise jaoks, C-vitamiin tugevdab immuunsüsteemi ning E-vitamiin on võimas antioksüdant, mis aitab kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest.
  3. Mineraalid: Kuivatatud aprikoosid sisaldavad mitmeid olulisi mineraale, nagu kaalium, raud ja kaltsium. Kaalium aitab säilitada tervislikku südamefunktsiooni, raud aitab hapniku transporti organismis ning kaltsium on oluline luude ja hammaste tervisele.
  4. Antioksüdandid: Kuivatatud aprikoosid sisaldavad antioksüdante, näiteks flavonoide, karotenoide ja lükopeeni. Need antioksüdandid aitavad kaitsta rakke kahjustuste eest, pakkudes seeläbi kaitset erinevate haiguste, sealhulgas südamehaiguste, vähktõve ja vananemisega seotud haiguste vastu.
  5. Vereringe toetamine: Kuivatatud aprikoosides sisalduv raud aitab kaasa hemoglobiini tootmisele, mis omakorda parandab hapniku transportimist organismis. See võib aidata vähendada aneemia riski ja parandada üldist verevarustust.

Need on vaid mõned kuivatatud aprikooside kasulike omaduste näited. Oluline on meeles pidada, et need puuviljad on suure suhkrusisaldusega, seega tuleks nende tarbimisel säilitada mõõdukus.

Shopping Cart
Scroll to Top