Kuivatatud guava

2,50 

Kuivatatud guava (100%)
Päritolumaa: Tai

,

Huvitav teada

Kus guavad leiduvad?

Guavasid leidub peamiselt troopilistes ja subtroopilistes piirkondades, sealhulgas Brasiilias, Mehhikos, Indias, Tais, Indoneesias, Kolumbias ja paljudes teistes riikides, kus on soe kliima ja piisavalt niiskust. Guava puud eelistavad päikesepaistelist kasvukohta ning neid võib leida nii metsikult kui ka istandustes.

Kuidas guavasid kasvatatakse toiduks?

Guava puud on tavaliselt keskmise suurusega puud või põõsad, millel on tihedad lehed ja valged õied. Neid võib kasvatada seemnetest, pistikutest või poogitud taimedest. Guavad on võrdlemisi kergesti kasvatatavad ning vajavad regulaarset kastmist ja viljastamist. Puud hakkavad vilja kandma tavaliselt 2-4 aasta pärast istutamist, olenevalt sordist. Guavade valmimise aeg varieerub sõltuvalt liigist ja kliimatingimustest, kuid tavaliselt toimub see suve ja sügise vahelisel perioodil.

Guava ajalugu

Guavade ajalugu ulatub sajandite taha. Neid on kasvatatud ja tarbitud juba ammustest aegadest, eriti Kesk- ja Lõuna-Ameerikas, kus nad on põliselanike toidulauale oluliseks osaks olnud. Guavad on tuntud ka oma tervendavate omaduste poolest, mida on kasutatud traditsioonilises meditsiinis erinevate haiguste raviks. Eurooplaste jaoks avastati guavad esmakordselt Kolumbuse teisel ekspeditsioonil 1494. aastal ja seejärel levisid nad kiiresti üle maailma.

Kasulikud omadused

  1. C-vitamiini allikas: Kuivatatud guava sisaldab suures koguses C-vitamiini, mis on oluline antioksüdant ja immuunsüsteemi tugevdamiseks. C-vitamiin aitab võidelda vabade radikaalidega, toetab kollageeni tootmist nahas ning aitab organismil võidelda nakkuste vastu.
  2. Kiudaineterikas: Kuivatatud guava sisaldab rohkelt kiudaineid, mis on olulised seedesüsteemi tervisele. Kiudained aitavad seedimist reguleerida, soodustavad regulaarset roojamist ning aitavad hoida veresuhkru tasakaalu stabiilsena.
  3. Antioksüdandid: Kuivatatud guavas leiduvad antioksüdandid aitavad kaitsta rakke oksüdatiivse stressi eest ning vähendavad põletikuliste protsesside riske organismis. Antioksüdandid aitavad vähendada vananemisilminguid ning võivad olla seotud südamehaiguste ja teiste krooniliste haiguste ennetamisega.
  4. Mineraaliderikas: Kuivatatud guava sisaldab erinevaid mineraale, sealhulgas kaaliumi, magneesiumi ja rauda. Kaalium aitab säilitada tervislikku südame-veresoonkonna süsteemi ning reguleerib vererõhku. Magneesium toetab närvisüsteemi funktsiooni ja lihaste tervist, samas kui raud aitab ennetada rauavaegusaneemiat.
Ostukorv
Kuivatatud guava
2,50 Vali
Kerige üles